Praca jako złota rączka jest dosyć popularną metodą zarabiania pieniędzy. Nic w tym dziwnego – w naszym kraju wciąż istnieje zapotrzebowanie na specjalistów „od wszystkiego”, którzy są w stanie zająć się różnymi naprawami, zmniejszając jednocześnie wydatki firmy na zatrudnianie poważnych, specjalistycznych firm. O czym warto pamiętać, zanim rozpocznie się pracę w tym zawodzie?

Po pierwsze – płaca

Praca w charakterze złotej rączki nie należy do zbyt opłacalnych. W olbrzymiej większości przypadków, człowiek pracujący na tym stanowisku zarobi nie więcej niż najniższą krajową. Może się też okazać, że będzie on zatrudniony na umowę zlecenie, co jeszcze bardziej zredukuje koszty związane z jego zatrudnieniem. Jeśli więc wybieramy się do tej pracy dla pieniędzy – lepiej tego nie robić. Co ciekawe, pracując na przykład jako złota rączka w Poznaniu, wcale nie musimy zarobić podobnej kwoty, wykonując tę pracę np. w Przemyślu.

Po drugie – warunki pracy

Praca w charakterze tak zwanej złotej rączki nie jest zajęciem wymagającym przesiadywania w trudnych warunkach pracy. Niemniej wymaga sporej wiedzy i doświadczenia z zakresu szeroko rozumianych prac technicznych. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi mieć odpowiednie zdolności manualne, a także – wyobraźnię przestrzenną.

Po trzecie – czas

W pracy tak zwanej złotej rączki, bardzo istotny jest czas.

Niektóre prace muszą być wykonane na już. Zwłaszcza, jeśli w danym miejscu pracy dochodzi do bardzo częstych awarii. Wymagania stawiane przez osobą zatrudnioną na tym stanowisku są bardzo duże. Chociażby dlatego, że człowiek ten – odpowiednio postępując – znacznie redukuje koszty funkcjonowania danego przedsiębiorstwa.

Po czwarte – zakres obowiązków

Będąc tak zwaną złotą rączką, możemy wykonywać mnóstwo przeróżnych obowiązków. Najczęściej chodzi o drobne naprawy i prace ślusarskie. Jeśli dana osoba posiada uprawnienia elektryczne, może ona wykonywać w odpowiednim dla siebie zakresie także i naprawy sieci elektrycznej. Z reguły jednak chodzi o drobne naprawy mechaniczne, czasem elektryczne a już bardzo rzadko – o naprawy zaawansowanego sprzętu elektronicznego (komputery, tablety itd).

Podsumowując, osoba zatrudniona jako złota rączka może wykonywać wszystko o ile posiada ku temu stosowne uprawnienia. Dopiero w przypadku wystąpienia naprawdę poważnych awarii, konieczne jest zatrudnienie specjalistycznego serwisu. Dlatego też praca ta choć jest niedoceniona, to tak naprawdę pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa wydatków związanych z konserwacją sprzętu należącego do firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here