Niepieszy artykuł skierowany jest do osób, które jeszcze nie korzystały z usług wypożyczalni samochodów i nie wiedzą jeszcze wszystkiego o możliwościach wynajmu, ale także dodatkowych opłatach, o których trzeba wiedzieć przed podpisaniem umowy. uczciwe wypożyczalnie zawsze informują klienta o wszelkich dodatkowych opłatach, jednak nigdy nie wiadomo na kogo trafimy, dlatego warto zawczasu się przygotować.

Podstawową opłatą dla klienta będzie koszt każdego dnia użytkowania pojazdu. Kolejnym kosztem będzie oczywiście zakup paliwa, jednak to nie wymaga omówienia. Generalnie w tych kosztach można się bez problemu zmieścić. Jednakże korzystanie z dodatkowych usług czy wyposażenia pojazdu będzie wymagać dodatkowych opłat, o których wypożyczalnia samochodów powinna poinformować.

Pierwszą rzeczą jaką musimy wiedzieć jest wniesienie kaucji zwrotnej. Co prawda nie jest to dal nas koszt, gdyż pieniądze po zwrocie samochodu wracają na nasze konto, jednak trzeba pamiętać aby dysponować taką gotówką, a może wynosić nawet kilkaset złotych.

Jeżeli nie znamy miasta czy okolic gdzie wypożyczamy samochód, może być konieczne posiadanie nawigacji samochodowej. Wypożyczalnie oczywiście taka nawigację nam udostępnią, jednak może to być doliczone do opłaty dobowej, zwykle 10-20 złotych za dzień. Czasami w ramach bonusu czy promocji nawigacja będzie dołączona za darmo.

Fotelik dla dziecka jak i podkładka będzie także dodatkowo płatna. Koszt powinien być podobny do opłaty za korzystanie z nawigacji.

Znacznie bardziej kosztowne mogą okazać się dodatkowe usługi, jakie będzie świadczyć wypożyczalnia na rzecz klienta, w ramach takiej potrzeby. Jedną z nich jest podstawienie samochodu w wybrane przez klienta miejsce na terenie miasta. Podobnie rzecz ma się z miejscem zwrotu samochodu, jeśli jest ono inne niż miejsce wynajęcia. W przypadku sieci oddanie auta do innego punktu zwykle nie wiąże się z dodatkowym kosztem. Cena takiej usługi jest różna i może wynieść od ok. 50 do nawet 100 zł. Jeżeli istnieje potrzeba odbioru czy pozostawienia samochodu poza miastem wypożyczalni, prawdopodobnie naliczona zostanie opłata za dodatkowe kilometry.

Dużym kosztem może okazać się także odbiór lub zwrócenie pojazdu poza godzinami pracy wypożyczalni. Należy się spodziewać, że cena takiej usługi może wynieść około 100 zł. Dodatkowe koszty mogą pojawić się przy wynajmie samochodu w niedzielę czy podczas świąt, poza godzinami pracy biura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here