Różne wyzwania holownicze wymagają różnych rodzajów sprzętu.
Kiedy pojazd jest niesprawny, ale jego koła obracają się swobodnie, tradycyjna ciężarówka z hakiem może wystarczyć, aby zapewnić bezpieczeństwo pojazdu. Jeśli jednak uszkodzenie koła jest ciężkie lub opony są płaskie, pojazd musi być fizycznie podniesiony, aby usunąć go z drogi. Profesjonalna firma świadcząca usługi pomocy drogowej jest w stanie zagwarantować, że laweta samochodowa zostanie wykorzystana w profesjonalny i bezpieczny sposób. Dzięki temu zarówno załadunek, jak i holowanie pojazdu nie przyniesie żadnych dodatkowych szkód oraz uszkodzeń.

Laweta samochodowa flatbed

Laweta flatbed jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa. Łóżko ciężarówki jest platformą poziomą, idealną do ciągnięcia ciężkich obiektów, przedmiotów i materiałów, nawet pojazdów. Aby pojazd mógł być zamontowany na płaskiej platformie, należy użyć zewnętrznej rampy lub urządzenia podnoszącego, aby przeciągnąć lub podnieść pojazd do łóżka samochodu. Nie jest to praktyczne rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych, dlatego tego typu laweta samochodowa jest rzadziej używana przez pomoc drogową. Platformy tego typu są jednak często używane do transportu nowych pojazdów, ponieważ jest to bezpieczna metoda, która w żaden sposób nie wyrządza szkód w przewożonym pojeździe. Duże elementy budowlane również są często przenoszone z miejsca na miejsce w ten sposób., przez co laweta samochodowa typu flatbed ma bardzo szerokie zastosowanie.

Laweta samochodowa roll back

Laweta holownicza typu roll back jest również płaska, ale wyposażona w system hydrauliczny oraz specjalną wciągarkę, dzięki czemu platforma może zwijać się i nachylać pod określonym kątem, co umożliwia pociągnięcie pojazdu lub bezpośrednie wjechanie nim na lawetę. Jest to szczególnie użyteczne w przypadku silnie uszkodzonych pojazdów, gdy jedno lub kilka kół nie działa a pozostałe części samochodu narażone są na więcej uszkodzeń.. W niewielkich przestrzeniach operatorzy mogą zmieniać kąt kabla wyciągarki, aby pociągnąć pojazd do położonego nachylonego łóżka przed jego prostowaniem w celu załadowania. Zwykle koniec łóżka może być odpowiednio wygięty, aby umożliwić większy luz, gdy pojazd zaczyna skalować łóżko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here